Barevné jaro

Jaro se vybarvilo do bílé-trnkové,žluté-narcisové,fialové-fialkové,zelené kopřivové a pampeliškové a dalších barev a vůní.

Je čas půstu a očisty.Není nic jednoduššího,než si nasbírat pár lístků kopřivy,pampelišky,plícníku a sedmikrásky a připravit si čaj na očistu a neutralizaci.Bylinky zalijte 80stupňovou C. vodou a nechejte 5-7 minut luhovat.

Když chcete posilující čaj,připravte si stejným způsobem bylinky z lístků maliníku,ostružiníku a jahodníku.Opět můžete přidat sedmikrásku.

A na lepší spánek? Jahodník,maliník a petrklíč.Vyzkoušejte.Všude kolem potoků voní česnek medvědí.Sbírá se list i cibulka.Posiluje,čistí cévy a dodává vitamín C. I medvědi vyhledávají česnek medvědí aby se po zimním spánku pročistili……

 

A všimněte si,že pučí stromy.Pupeny břízy čistí a posilují ledviny.Nasbírejte,nechejte asi 1 hodinu ve vodě,uveďte do varu,mírně povařte.Pozor,tento čaj je už silnější.Další pupeny-topol,jasan-výborně čistí od kyseliny močové a bolesti kloubů.Pupeny,podobně jako bylinky si můžete naložit do lihu a po měsíci budete mít kapky.Krásné jaro,velikonoce a dobrou náladu v plném zdraví přeje Jaroslava Divílková