Jaro a únava

Jaro bývá často spojováno s fyzickou únavou.Důvodem je snížené množství minerálů a vitamínů v těle,pohyb a prokrvení.Velkou příčinou  je rovněž oslabení jater a žlučníku.Proto si pomáháme pitím čajů,kde je zastoupená pampeliška,řepík,vilcacora,kopřiva,ale také bylinky na uvolnění napětí.Do moderní fytoterapie patří bylinky jako je citronová tráva a podobně chutnající Aloysie.

ALOYSIA TRIPHYLLA,bylinka vonící po citrusových plodech harmonizuje játra,žaludek a trávicí orgány jako celek.Je osvěžující a odlehčující.Působí dobře na srdce,plíce,ženské orgány,střeva a zklidňuje nervovou soustavu.

Tuto bylinku můžeme pít samostatně nebo ve směsi.

Když se řekne DETOX,mnozí si představí hořký jaterní,žlučníkový čaj. Ale není to pravda. Řepík,citronová tráva,třezalka,meduňka,měsíček,řebříček,dobromysl a mohla bych pokračovat , jsou bylinky příjemné a účinné. 

Mějte na paměti,že sladké překyseluje a pití bylinkových čajů takové prostředí neutralizuje. Naši předkové běžně po každém jídle pili bylinkové čaje z máty,meduňky,maliníku,ostružiníku nebo jahodníku.

Určitě neměli tolik kožních potíží,zánětů nebo trávicích problémů jako má dnešní generace.

z poradny 

Jaroslava Divílková