Únor bílý,pole sílí.Avšak tělo slábne.A proto….

Únor je měsícem,kdy jsou nejslabším orgánem ledviny. Plynule navazujeme na měsíc leden,kdy jsme posilovali močový měchýř.Ledviny pracují s teplem v těle,zásobují orgány vodou a minerály.Ledviny posilujeme proto,že to potřebuje imunitní systém,naše klouby,svaly,kosti,zuby,vlasy,jsou citlivější uši. A navíc jsou zranitelnější mezilidské vztahy,klesá sebedůvěra a celkově jsme náchylnější k nachlazení a virózám.

Proto v únoru prohřívejte nohy.Jsou spojovacím mostem k ledvinám a dále k dolním a horním cestám dýchacím.Pijte čaje na posílení ledvin,jejich pročištění/ledviny,játra a slezina pracují jako filtr krve v těle/.Dále čaje na průdušky a bylinky,které prohřívají.

Užívejte potravinové doplňky na posílení kloubů,masti na prohřátí.Každý den si celé tělo froté ručníkem promasírujte.Zlepšíte tím prokrvení pokožky a rozproudíte lymfu.

Bylinky na posílení toku lymfy a čistotu ledvin: svízel,lichořeřišnice,petržel,černý bez,lípa,přeslička,truskavec,kopřiva,zlatobýl,vrbovka,pampeliška,lapacho,vilcacora,jalovec

Příjemné dny  v teple a v pohodě

přeje Jaroslava Divílková,poradna Petrklíč,Vizovice