Jaro covidové

Doba covidová a jarní příroda

Příroda neřeší, jestli je zima, slunce, covid…  

Od poloviny února, kdy začalo biologické jaro, začali zpívat ptáci, vrátily se husy, míza se vlila do kmenů a větviček stromů a keřů. Zelené rostliny tvoří díky přírodním zákonům chlorofyl a rostou. Rostou k naší radosti. A stále většímu užitku. A protože nemůžu již druhé jaro za vámi, abychom si společně povídali o síle léčivých rostlin, nabízím touto cestou krátké přednášky. Budu ráda, když udělám radost všem těm, kteří mají rádi přírodu, zázraky a sílu, kterou nám ZADARMO, nabízí. A děkuji za SDÍLENÍ. JSEM STÁLE TADY A S VÁMI…..Jaruš Petrklíčová

Při procházce můžeme vidět kvést mezi podzimním listím modravé kvítky PLÍCNÍKU lékařského. Není lepší jarní bylinky po zimě a navíc v době covidové. Plícník obsahuje křemičitany, což jsou látky, které dokáží čistit nánosy v cévách. Navíc zpevňuje a dobře působí na nehty, kůži, vlasy. Vždy byl využíváný při nemocech plic, průdušek, vnitřních sliznic, vnitřním krvácení. Obsahuje také slizy, třísloviny proti zánětům, saponiny a vitamín C. Ve spojení s kopřivou, která se již také zelená je ideální pro začátek JARNÍ KŮRY.

KOPŘIVA je významná v tuto dobu hlavně díky vysokému obsahu CHLOROFYLU.Chlorofyl podporuje na buněčné úrovni a pomáhá krevnímu oběhu, funkci střev, zažívání, odkyseluje, neutralizuje tělesné pachy. A nyní na jaře využíváme i KOŘEN kopřivy. Jsou to vlásečnice, které pečlivě umyjeme, drátěnkou očistíme. Můžeme usušit nebo povařit 1 minutu syrové. Podobně jako list pomáhá ledvinám, protože vylučuje škodlivé soli a kyseliny. Snižuje krevní cukr a pomáhá při nemocech ledvin a prostaty.

Když mluvíme o ledvinách, všimla jsem si, že se už čerstvě zazelenaly lístky jahodníku lesního. Nastříhejte si pár lístků, zalijte cca 80-90 stupňovou převařenou vodou a pijte. Tento čaj je posilující, čistící a pomáhá ledvinám. Navíc, jako všechny bylinky je jahodník ODKYSELUJÍCÍ.

A JEŠTĚ JEDNA RADA- noste s sebou NŮŽKY. Bylinky se stříhají. Šetřete jejich kořínky pro další růst a množení….

www.poradnapetrklic.cz

poradna.petrklic@seznam.cz