začínáme nový rok

Začátek roku bývá často obdobím, kdy si lidé uvědomují různá předsevzetí ohledně čistění a diet. Bohužel ne každé rozhodnutí je správné. Leden je měsíc, kdy nám už název napovídá – led – pocit chladu. Nejoslabenějším orgánem je močový měchýř. To znamená, že si musíme dávat pozor na prochlazení, dodržovat pitný režim, ale také vnímat svou psychiku, mezilidské vztahy, strachy a obavy. Je důležité mít pocit, že jsem v bezpečí a mám motiv, proč každé ráno s úsměvem a vírou vstávám. Je potřeba hledat a chválit. A to se daří každému jinak. Roli v tom hraje i naše povaha. Jsou lidé, kteří zůstávají i v těžké a složité době optimisty. Naopak jsou takoví, kteří vidí svět kolem sebe negativně. A právě tento pohled má nepříznivé účinky na náš tělesný stav. Snažme se proto nechat si pomoci.

Další činností, kterou se nyní v lednu zabýváme je čistění organizmu.  Redukční diety, půsty. Je důležité zvolit si správný detox. S ohledem na momentální situaci s Covidem, nesmíme zapomínat na imunitu. Dále dostatek čerstvého vzduchu, pohybu a uvolněnou psychiku. To vše zároveň souvisí s látkovou výměnou a spalováním.

Po Vánocích je praktické očistit střeva, ledviny a játra od tuků a cukrů. Proto je důležité, aby naše vyprazdňování bylo pravidelné, stejně jako pitný režim.

K tomu můžete využít bylinné směsi, tablety nebo kapky. Bylinky působí zásaditým účinkem a odkyselí náš organizmus. Rovněž vyčistí střeva od parazitů, kterým se právě v kyselém prostředí dobře daří a množí se. Podobně je tomu i po využívání antibiotik. Pokud máme překonávat problémy, ať už psychické, finanční nebo sociální, buďme zdraví. Jen takto je zvládneme lépe a rychleji.

Poradna Vizovice

Jaroslava Divílková

www.poradnapetrklic.cz