Akce

ROK 2022

Jaro je skutečně příkladné. Pro rostliny a přírodu má ty nejlepší podmínky. A to je pro sběr léčivých rostlin a pozorování přírody dobrá zpráva. Všechny vycházky, které jsem doposud zorganizovala, vyšly počasím i tím, že bylo na co se dívat. A proto jsem přijala další pozvání zlínské Školy zdraví. Tady je pozvánka i pro Vás:

28. 5. 2022 v 9.00-12.00: Vycházka za bylinkami v okolí Zlína (sobota 9:00 – 12:00), projdeme se po loukách a lesích nad Zlínem. Start v 9:00 u zastávky Kudlov – točna. Vycházku povede zkušená bylinářka Jaroslava Divílková, poradna Petrklíč, Vizovice. Cena: 300Kč (při platbě do 23.5.2022) / 340Kč (při platbě do 28.5.2022) / děti do 13 let zdarma . V přírodě máme k dispozici kompletní lékárnu. Od prvních lístečků, přes květy, plody a kořeny… všechny části léčivých rostlin můžeme využívat pro podporu našeho zdraví. A jak v přírodě poznat, které jsou ty pravé? Pro všechny z vás, kteří by se rádi naučili rozeznávat bylinky přímo v terénu, jsme nachystali vycházku za léčivými rostlinkami přímo v okolí Zlína. Projdeme se po loukách a lesích, zastavíme u každé léčivky, kterou najdeme, a dozvíme se spoustu zajímavých informací o jejich účincích. Vycházku povede zkušená bylinářka, paní Jaroslava Divílková z poradny Petrklíč, Vizovice. Délka vycházky: cca 3 hodiny (podle počasí a chuti)

Bylinková škola – kurz praktické fytoterapie r. 2022

ZAČÍNÁME 15.3. 2022 od 17 hodin ve Zlíně, Jiný svět, Osvoboditelů 484. Nutné se přihlásit na www.skolazdravizlin.cz OBSAZENO.

BYLINÁŘSTVÍ PETRKLÍČ pořádá

semináře a přednášky na téma BYLINY, UZDRAVUJÍCÍ MOC PŘÍRODY.

TERMÍNY PŘEDNÁŠEK PRO ROK 2022 BUDOU POSTUPNĚ AKTUALIZOVÁNY.

JARNÍ VYCHÁZKA ZA BYLINKAMI

KDY?

v sobotu 30.dubna 2022

v 9 hodin vyrážíme. OBSAZENO

Akce se koná jen za suchého počasí, ať můžeme sbírat bylinky. S sebou dobrou obuv, oblečení a svačinku. Kdo bude sbírat, tak si vezměte košíček a nůžky. Půjdeme na Janův hrad, kde je ohniště, takže si odpočineme, opečeme špekáček a budeme si povídat o jaru a jarní přírodě. Návrat bude podle zájmu na místo výchozí, kde si můžete zaparkovat i auto. (parkoviště naproti nemocnice Milosrdných bratří Vizovice). Na jarní procházku s Vámi se těší Jarka Divílková, poradna Petrklíč a KČT Vizovice, který tuto vycházku organizuje.

Akce r. 2022 V PORADNĚ PETRKLÍČ VE VIZOVICÍCH

REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHY V PRAXI

TERMÍN 21.-22.května 2022

REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHOU, PODZIMNÍ TERMÍN- REGISTRACE

TERMÍN 15.-16.října 2022

CENA semináře Kč 2.400,-

Je nutné zaslat přihlášku, uvést celé jméno, titul, adresu, telefon.

mail: poradna.petrklic@seznam.cz

budou vám zaslány podrobné informace a iniciály pro platbu. Připsáním platby na účet je zároveň potvrzením o účasti na semináři. Jedná se o omezený počet osob.

PODZIM 2022

20.září 2022 přednáška v knihovně v Lutonině. Téma “ máme rádi svoje zdraví“.

Novinky v oblasti fytoterapie, jak posílit imunitu a pracovat se svým zdravím k osobní spokojenosti. V 16.00 hodin se na Vás těším. J.Divílková

SPOLUPRÁCE S ORGANIZACÍ ČERVENÝ KŘÍŽ VE ZLÍNĚ

12. října 2022 TÝDEN ZDRAVÍ VE ZLÍNĚ. Jako každý rok, pořádá Červený kříž ve Zlíně na Radnici akci, kde si můžete změřit krevní tlak, cholesterol, zajít na zajímavé přednášky na různé témata. Ve středu 12.10. v 16 hodin budu mít přednášku z oblasti léčivých rostlin a účinků na lidský organizmus. Ráda odpovím na vaše dotazy a aktuální zajímavosti v oboru. Jaroslava Divílková, poradna Vizovice.

https://bylinarstvi.rajce.idnes.cz/